ще
згорнути
Свіжий номер

Що нового

в освітній сфері

7 жовтня

5 жовтня відбулась церемонія Global Teacher Prize Ukraine - 2019

Урочиста церемонія пройшла у Всесвітній день вчителя в Національній опері України. Цьогоріч свято для вчителів проходило під гаслом «ВчителіВажливі».

Найкращим вчителем стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя Запорізької області. Вона викладає англійську мову та українську мову і літературу в мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23. Переможниця отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від «Освіторії».

Нагадаємо, наперододні 10 фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine прибули до Києва, щоб почути ім’я найкращого педагога України. Учасники зустрілися з друзями та партнерами премії та поділитися порадами для молодих фахівців. 

Насамперед, фіналісти побажали вчителям-початківцям терпіння, віри у свою справу, не боятися нічого, любити дітей та отримувати задоволення від роботи. Головне – бути відкритими до всього нового і не забувати про важливість справи вчителя.

Познайомитися з фіналістами

Зокрема, подарунки для гостей вручили редакції журналів «Практика управління закладом освіти» та «Заступник директора школи». Тепер школи, у яких працюють фіналісти премії, зможуть користуватись комплектом видань "Зразкова школа".

Цього року було подано понад 3000 заявок на премію Global Teacher Prize Ukraine - 2019. Переможець отримає головний приз – "Нобелівську премію для вчителів", поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС "Освіторія".

До церемонії Global Teacher Prize Ukraine залишилось:

4 жовтня

Профільну школу планують запустити раніше 2027 року

Програма діяльності Уряду на 5 роківСкачати

МОН планує обговорити питання можливості якнайшвидшого формування мережі старшої профільної школи з обласними управліннями освіти. Про це Ганна Новосад сказала під час селекторної наради з керівниками обласних управлінь освіти.

«Я сподіваюсь всі розуміють, що старшу профільну школу нам необхідно принаймні пробувати впровадити швидше, ніж зараз передбачено планом впровадження Нової української школи. Ми наразі у Міністерстві освіти створюємо робочу групу з напрацювання Концепції старшої профільної школи і напрацьовуємо варіанти того, як і коли старша профільна школа могла би стартувати раніше», - сказала Ганна Новосад.

Крім того, міністерка назвала основні критерії, за якими може формуватись мережа старших профільних шкіл. Зокрема, засновниками закладів будуть обласні ради, проектна потужність школи має бути розрахована щонайменше на 300 учнів, наявність 4 класів у кожній з паралелей та можливість проживання і підвезення учнів до закладу освіти.

2 жовтня

Освітні реформи в Україні: дослідження Світового банку

Дослідження сфери освіти в УкраїніСкачати документ

У звіті Світового банку представлено 5 пріоритетних напрямів подальшого реформування освіти в Україні.

«Нещодавно Уряд схвалив Програму дій, в якій визначено два важливі питання — економічне зростання та розвиток людського капіталу. Це завдання для МОН та усіх міністерств, адже економічне зростання неможливе без розвитку людського капіталу. Проблеми, які вказані у звіті, будемо аналізувати надалі, деякі з них вже вирішуємо. Тому сподіваємось, що за 5 років Світовий банк та Україна зможуть забезпечити більшу рівність та якість освіти у нашій державі», — наголосила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Зокрема, на думку авторів, для вдосконалення програми реформ варто поширити бачення концепції «Нової української школи», заснованої на компетенціях і орієнтоване на учнів, на весь сектор.

1 жовтня

Вихід на пенсію у 55 років

Перелік посад педагогів, що мають право на пенсію за вислугу років Скачати

Планують продовжити до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію у 55 років жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи. 

Для цього потрібно внести зміни до абзацу першого пункту 7-2 Розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Відповідний законопроєкт зареєстрований у ВРУ під № 0972.

Починаючи з 2018 року виходити на пенсію за віком у 60 років особа може, якщо заробила достатньо років страхового стажу. Із 01.01.2028 за наявності щонайменше 40 років страхового стажу, пенсії за віком призначатимуть незалежно від віку (ч. 5 ст. 26 Закону № 1058). Якщо стажу не вистачає, людина піде на пенсію пізніше й теж залежно від набутого стажу.

1 жовтня

Школа і учитель матимуть автономію і фінансування

Програма діяльності Уряду на 5 роківСкачати

«Українські школи та педагоги матимуть реальну автономію та справедливе фінансування. Це стимулюватиме їх до підвищення власної кваліфікації. Для цього ми будемо надавати їм підтримку. Також ми стимулюватимемо найкращих вчителів – агентів змін, зокрема розширенням сертифікації. Створимо умови для підвищення соціального статусу педагога».

Такий пункт міститься у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, яку Уряд буде реалізувати у найближчі роки.

Програма діяльності Уряду на 5 років подана Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради.

26 вересня

Очільниця МОН повідомила про навчання вчителів

"За попередніми підрахунками, близько 100 тисяч вчителів наступного року мають пройти навчання. Навчання для вчителів 5-9 класів ми ще маємо спланувати. Це буде значно складніше завдання, адже вчителів предметників значно більше" повідомила Ганна Новосад. 

Крім того, очільниця МОН зазначила, що для проведення навчання у бюджет потрібно закласти значну суму.

Наразі, команда МОН обдумає питання системного підходу до підвищення якості педагогічної освіти.

25 вересня

Оприлюднено новий порядок підвищення кваліфікації освітян

Порядок підвищення кваліфікації освітянСкачати

Кабмін оприлюднив новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. У Порядку визначено процедуру, види, форми, обсяг, періодичність та умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти.

Метою підвищення кваліфікації є професійний розвиток працівників відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.

Порядок передбачає обов'язковість постійного підвищення кваліфікації педагогічними і науково-педагогічними працівниками.

25 вересня

МОН просить використовувати українську мову в освітньому процесі

Лист МОН щодо використання української мови Скачати

МОН звернулося до керівників закладів освіти з проханням забезпечити виконання законодавства України в частині застосування державної мови в освітньому процесі.

Ганна Новосад підписала відповідний лист.

16 липня 2019 року набрав чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», стаття 21 «Державна мова у сфері освіти» якого повністю відображає зміст статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту», якою встановлено, що мовою освітнього процесу є державна мова.

«Вкотре наголошуємо на необхідності застосування державної мови в робочий час науково-педагогічними, педагогічними та іншими працівниками закладів освіти. Державна мова має використовуватися в рамках освітнього процесу, під час проведення навчальних занять, у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти, так і між собою», - зазначили в МОН.

25 вересня

В МОН хочуть пришвидшити реформу Нової української школи

Ключові компетентності НУШскачати PDF

На думку Новосад, політика у сфері освіти має бути послідовною, а радикальні зміни після кожних виборів — шлях в нікуди. Також міністерка наголосила, що зміни в освіті повільні й покрокові, на відміну від інших сфер. 

Ганна Новосад заявила, що хоче пришвидшити реформу НУШ. На її думку, запит на зміни є в усіх батьків, а не лише у 1-2 класах. Пришвидшення НУШ — це пришвидшення як базової, так і старшої профільної школи. 

23 вересня

МОН шукає гроші на підвищення зарплати освітян

Ганна Новосад в інтерв'ю Українській правді розкала, як в МОН намагаються знайти гроші на нову систему оплати праці педагогічним працівникам. 

Нова схема посадових окладів освітянскачати docx

За словами міністерки, вони разом з Мінфіном та прем'єром шукають шляхи подолання проблеми, але для економіки країни це гіганські гроші, які у когось доведеться забрати і віддати педгогам.

Новосад заявила, що зараз у розробці інший інструмент підвищення зарплати, рішення представлять до другого читання Бюджету.

"Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуть", - додала Новосад.

19 вересня

Призи від Педради для переможців премії Global Teacher Prize Ukraine 2019

Цифрове видавництво MCFR та журнал "Заступник директора школи" — офіційні партнери премії Global Teacher Prize Ukraine 2019.

Ірина Лахнеко, головний редактор журналу «Заступник директора школи», стверджує: «Редакція журналу переконана, що зірок серед вчителів не бракує. Треба лише допомогти їм засяяти. Імена найкращих педагогів мають знати всі. А колеги — брати в роботу їхні успішні кейси».

Тож кращій десятці українських вчителів ми підготували особливий подарунок — комплект "Зразкова школа".

19 вересня

Перегляньте вебінар "Як у школі сформувати систему забезпечення якості освіти"

Лектор - Алла Бондар, заступник Голови Державної служби якості освіти України.

Переглянути вебінар

Внутрішня система забезпечення якості освіти має функціонувати у кожній школі. За її розбудову відповідає керівник. Допомогти у цьому керівникам покликані фахівці Державної служби якості освіти України. Доки Служба розробляє рекомендації щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Ви вже маєте змогу дізнатися:

 • із чого складається внутрішня система забезпечення якості освіти;
 • як її сформувати;
 • як пов’язані внутрішня система забезпечення якості освіти та інституційний аудит;
 • за якими критеріями оцінюватимуть внутрішню систему забезпечення якості освіти під час інституційного аудиту;
 • про посібник «Абетка для керівника».

Усі зареєстровані учасники отримають сертифікат та подарунковий доступ до журналу "Практика управління закладом освіти". 

19 вересня

Українці хочуть скасувати ЗНО: зареєстровано петицію

Петиція щодо скасування ЗНОТекст петиції

На сайті Офісу президента з’явилась петиція щодо скасування ЗНО. У петиції йдеться про те, що під час ЗНО учні не можуть показати справжні знання через хвилювання. Крім того, тестування шкодить здоров'ю та психіці учнів і студентів.

"Діти перестають займатися спортом та іншою позакласною діяльністю, бо вони знають, якщо не здадуть іспит, вони – ніхто. Ви хочете країну спеціалістів своєї справи, а самі навантажуєте шкільними предметами, які навряд чи знадобляться студентам в майбутньому", – сказано в петиції.

17 вересня

Положення про кабінет інформатики - громадське обговорення

Проект Положення про кабінет інформатикиСкачати Docx

Положення сприятиме розвитку інформаційного освітнього простору закладів освіти, забезпеченню організації освітнього процесу за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, підвищенню доступності та якості освіти, дебюрократизації діяльності завідувачів кабінетів інформатики.

Крім того, Положення визначає основні напрями роботи кабінетів інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти, порядок створення таких кабінетів, їх матеріально-технічне устаткування, навчально-методичне забезпечення та засади керування роботою.

Пропозиції та зауваження – до 11 жовтня 2019 року на електронну скриньку b_kudrenko@mon.gov.ua.

 

12 вересня

Реформа освіти: очільниця МОН назвала пріоритети

Форми здобуття освітиСкачати

Ганна Новосад планує продовжити реформу системи освіти. За словами міністерки, МОН здійснювало комплексну реформу шкільної освіти. Однак, хороша середня освіта можлива лише за змін в дошкільній освіті, яка є одним з пріоритетів МОН.

"Багато було питань до мене, чи не зупините ви реформу, чи не повернете ви її назад, що ви думаєте про нову українську школу. Я працювала з міністром Гриневич, абсолютно поділяю цінності, закладені в реформу", - підкреслила вона.

Ще одним пріоритетом Ганна Новосад назвала переорієнтування системи освіти на потреби людини.

"Вміти вчитися протягом життя і мати доступ до якісної системи освіти. На це ми хочемо спрямувати наші зусилля", - сказала вона.

10 вересня

Затверджено перелік навчальних предметів на ЗНО-2021

Наказ МОН щодо проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання Скачати Docx

Затверджено перелік навчальних предметів, з яких буде проводитись зовнішнє незалежне оцінювання в 2021 році. Крім того, затверджено принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання:

 • Українська мова
 • Українська мова і література
 • Математика
 • Історія України
 • Біологія
 • Географія
 • Фізика
 • Хімія
 • Англійська мова
 • Іспанська мова
 • Німецька мова
 • Французька мова

9 вересня

Як стати чемпіоном: запускається проєкт з паралімпійцями

Проєкт розроблений онлайн-платформою «ChoiZY» і Національним комітетом спорту інвалідів України. Він буде доступний для перегляду на сайті «ChoiZY».

В рамках проєкту глядачі познайомляться з трьома видатними українськими паралімпійцями – плавцем Олексієм Фединою, лижницею Світланою Трифоновою та спортсменкою Оленою Акопян.

Проєкт дозволить зазирнути за лаштунки змагань і дізнатись як насправді живуть паралімпійці і заради чого вони ніколи не опускають руки.

Крім проєкту з паралімпійцями, 2 вересня на онлайн-платформі «ChoiZY» стартувала реєстрація ще на 12 нових відеокурсів про різні професії.

«ChoiZY» – це перша в Україні безкоштовна профорієнтаційна платформа, яка покликана допомогти підліткам визначитись з майбутньою професією.

3 вересня

Нова очільниця МОН заявила про підвищення зарплати педагогам

СХЕМА посадових окладів педагогічних працівників на період до 2023 рокускачати docx

За словами Новосад, норма Закону про освіту, що передбачає підвищення зарплати до 2023 року, має бути виконана. Нині МОН та Мінфін розробляють окремий підхід до того, як змінити систему оплати праці. Саме оновлена система дасть змогу педагогам отримувати вищу зарплату.

Окрім цього, новообрана міністерка виокремила як проблему — надто низькі заробітні плати вихователів дитсадків. За її словами, це має вирішуватися на державному рівні і найближчим часом це буде обговорено в Уряді.

За інформацією сайту tsn.ua

30 серпня

Призначено нового міністра освіти і науки України

У приміщенні МОН планується офіційне представлення новообраного міністра та передача справ, які реалізовувало міністерство впродовж 2016-2019 років.

Ганна Новосад з березня 2014 року працювала на посаді радника міністра освіти.

З листопада до грудня 2017 року очолювала управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН.

Проведіть перший урок 2019 без проблем

У грудні 2017 року була призначена на посаду генерального директора директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.

Освіту Ганна Новосад здобула в Українському гуманітарному ліцеї при КНУ ім. Шевченка, який закінчила у 2007. У 2011 році отримала ступінь бакалавра з політології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

У 2013 році отримала ступінь магістра європейських студій в Університеті Маастрихта, Нідерланди. Є стипендіатом Фонду Відкритого Суспільства.

Протягом 2012−2013 років стажувалась в аналітичних центрах Іспанії і Чехії, учасник Українсько-Канадської Парламентської Програми.

22 серпня

Держава виділить кошти на підвищення кваліфікації вчителів

До обов`язкового підвищення кваліфікації можна буде зарахувати не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси. Уряд прийняв відповідну постанову.

З 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати виділені державою кошти на підвищення кваліфікації в обраних ними організаціях.

Механізм підвищення кваліфікації вчителів

Відтак, впродовж 5 років вчитель має пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Це є обов`язковою умовою атестації. Підвищувати кваліфікацію необхідно щороку.

«Наша мета – дати вчителю свободу вибирати найкращі для його зростання курси. В результаті довгих консультацій з Міністерством фінансів та іншими ЦОВВ ми дійшли до варіанту, прописаного в цій постанові. Як на мене, це не найкращий з можливих варіантів, задумували ми цей механізм трохи інакше, проте це вже оптимістичний початок», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

21 серпня

Відбулась серпнева педагогічна рада освітян Київщини

Основною метою педагогічної ради стало визначення пріоритетів розвитку системи освіти Київщини у 2019/2020 навчальному році.

У ході засідання учасники обговорили питання диджиталізації освіти, стратегії інклюзивної, корекційної та спеціальної освіти. Крім того, увагу зосередили на питаннях можливостей дошкільної та позашкільної освіти.

Під час інтерактивних тематичних локацій у форматі OpenSpace учасники мали змогу ознайомитись з питаннями STEM-векторів трансформації сучасної освіти, викликів та перспектив шкільного іншомовного ландшафту та іншими.

Організаторами заходу стали Київська обласна державна адміністрація, Київська обласна рада, Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Бучанська міська рада.

15 серпня

Кабмін збільшив тривалість відпустки для вихователів ЗДО

Відповідну постанову Кабмін затвердив 10 липня 2019 року, в залі Засідань Уряду.

Зміни до постанови Кабміну про надання щорічної основної відпусткиСкачати Docx

Постанова набуває чинності з 1 січня 2020 року.

Оплата праці освітян

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила: «На сьогодні тривалість щорічної основної відпустки вихователів дитсадків – 42 календарні дні. Це значно менше, ніж у їхніх колег, наприклад, вчителів. Хоча, насправді, робота з маленькими дітьми не легша та передбачає вищу міру відповідальності дорослого за життя і здоров’я дитини. Таким чином, прийнята постанова передбачає, що нарешті вихователі також отримають відпустку 56 календарних днів».

14 серпня

Кабмін підвищив зарплату всім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти

У своїй постанові №695 від 10.07.2019 Кабмін вніс зміни до постанови від 11.01.2018 № 22 "Про підвищення оплати праці педагогічних працівників".

Повний текст постановискачати docx

Зокрема, встановлено, що зарплата педагогічних працівників, яким платять за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, виросте на 10% з 1 вересеня 2019 року. До переліку цих працівників входять працівники закладів: 

 • дошкільної освіти
 • позашкільної освіти
 • професійної (професійно-технічної) освіти.

14 серпня

Новий порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу

Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти Скачати Docx

Положення сприятиме встановленню єдиних вимог до порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, профілактиці травматизму в закладах освіти та приведенню нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України.

Дії у разі нещасного випадку

Дія Положення поширюється на заклади дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної, спеціалізованої, фахової передвищої, вищої освіти та заклади післядипломної освіти незалежно від форм власності й підпорядкування.

12 серпня

Програма "Я у Світі" отримала гриф МОН і рекомендована до використання в ЗДО

Методичні рекомендації з організації діяльності ЗДО у 2019/2020 навчальному році Скачати Docx

Програма «Я у Світі» була і залишається єдиною комплексною програмою, яка структурно повністю відповідає Державному стандарту дошкільної освіти — Базовому компоненту дошкільної освіти.

В оновленому варіанті Програми автори ущільнили виклад змісту, внесли необхідні зміни й уточнення, але зберегли основні матеріали, до яких звикли педагоги.

Програма "Я у Світі"

Методичні рекомендації щодо реалізації освітнього змісту Програми, зокрема рубрику «Організація життєдіяльності», буде подано в форматі електронної книги, яка буде доступна передплатникам е-журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Навіть якщо ЗДО не працює за Програмою «Я у Світі», в методичному кабінеті вона має бути обов’язково для ознайомлення.

Адже відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році» у закладі освіти можна використовувати кілька комплексних та парціальних програм (лист МОН України від 02.07.2019 № 1/9-419).

Чинні комплексні освітні програми на 2019/2020 навчальний рік

• Впевнений старт. Освітня програма для дітей середнього дошкільного віку (за загальною науковою редакцією Тамари Піроженко);

• Впевнений старт. Освітня програма для дітей старшого дошкільного віку (автори — Наталія Гавриш, Тамара Піроженко, Олена Хартман, Антоніна Шевчук, Олексій Рогозянський);

• Дитина в дошкільні роки. Комплексна освітня програма (науковий керівник — Катерина Крутій);

• Дитина. Освітня програма для дітей від 2 до 7 років (керівник проекту Віктор Огнев’юк, наукове редагування — Ганна Бєлєнька, Олена Половіна, авторський колектив — Ольга Богініч, Олена Коваленко, Марина Машовець та інші);

• Світ дитинства. Комплексна освітня програма для дошкільних навчальних закладів (науковий керівник Алла Богуш);

• Соняшник. Комплексна програма розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку (автор Любомира Калуська);

• Українське дошкілля. Програма розвитку дитини дошкільного віку (автори — Олександра Білан, Л. М.Возна, О. Л.Максименко та інші);

• Я у Світі. Програма розвитку дитини від народження до шести років (за загальною науковою редакцією Олени Кононко);

 

2 серпня

В Україні створено Інститут розвитку освіти

Розпорядження про утворення Інститутускачати docx

Перошочергове завдання інституту — робота над реформою загальної середньої освіти.

Також інститут займатиметься:

 • розробленням державних стандартів, типових освітніх та навчальних програм
 • питаннями підвищення кваліфікації педагогічних працівників
 • забезпеченням підручниками педагогічних працівників та здобувачів загальної середньої освіти.

Планується, що згодом Український інститут розвитку освіти забере на себе повноваження Інституту модернізації змісту освіти, який згодом ліквідують.

2 серпня

Грошова допомога у 10 місячних пенсій для освітян, що виходять на пенсію

Грошову допомогу одноразово виплатять органи Пенсійного фонду одночасно із першою виплатою пенсії, що призначено до виплати (пункт 7 Порядку).

До переліку посад педагогічних працівників, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, а отже і право на грошову допомогу, входять не всі посади, а лише деякі.

Повний перелік посадскачати docx

24 липня

Встигніть подати заявку на Global Teacher Prize Ukraine

Щорічна премія Global Teacher Prize Ukraine 2019 для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні.

Подати заявку

Переможець премії отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай та участь у Global Education and Skills Forum, рік навчання від ГC "Освіторія" та інші цінні подарунки, зокрема інтерактивна панель EdPro вартістю 130 тисяч гривень, яку встановлять в одній із шкіл.

Також бібліотека освітнього закладу одного з учасників поповниться сучасними книжками від Видавництва Старого Лева. ‍Окрім того, Grade Education Centre надасть навчання для вчителів вартістю 40 тисяч гривень.

Критерії оцінювання вчителів:

 • Досягнення помітних результатів у навчанні учнів;
 • Застосування інноваційних та ефективних освітніх практик, які можуть вплинути на освіту в усьому світі;
 • Визнання досягнень учителів у класі та поза його межами учнями, колегами, директорами шкіл чи членами спільноти;
 • Допомога дітям, щоб вони ставали громадянами світу, викладання матеріалу, що ґрунтується на цінностях розвитку в молоді навичок для життя та роботи;
 • Досягнення, які забезпечують суспільство унікальними моделями для реалізації успіху не лише особистого, а й загального, зокрема у викладацькій професії.

23 липня

Розроблено стратегію розвитку оцінювання у школі до 2030 року

Презентація стратегії розвитку оцінювання у школі до 2030 року Скачати PDF Стратегія розвитку оцінювання у школі до 2030 рокуСкачати PDF

Метою стратегії є створення системи освітніх оцінювань, яка має орієнтуватися на чотири ключові позиції:

 • сприяти підвищенню якості початкової, базової середньої та повної середньої освіти;
 • накопичувати об’єктивну інформацію про освітній процес і результати навчання здобувачів загальної середньої освіти;
 • підтримувати освітній процес у закладах загальної середньої освіти;
 • підтримувати вчителів, підвищувати довіру до них.

Стратегія дасть змогу створити повноцінну систему освітніх оцінювань на ключових етапах здобуття загальної середньої освіти.

У документі зосереджено увагу на питаннях:

 • оцінювання на етапі закінчення здобуття початкової освіти;
 • оцінювання на етапі закінчення здобуття базової середньої освіти;
 • оцінювання на етапі закінчення здобуття профільної середньої освіти;
 • системи національних і міжнародних досліджень якості освіти;
 • загальнодержавних електронних школах (e-НУШ);
 • профорієнтаційного тестування на етапі закінчення здобуття базової середньої освіти.

23 липня

Як керівнику закладу освіти знайти джерела фінансування

Де б Ви не працювали — скрізь є можливість знайти спонсорів та додаткові джерела фінансування.

Отримати фінансування 

"Один з напрямів діяльності керівника закладу освіти – пошук джерел фінансування. В умовах автономії закладів освіти це питання стає особливо актуальним. Державне фінансування забезпечує не всі потреби розвитку шкіл та дитячих садків, а, отже, додаткові джерела коштів — необхідні", — вважає Інна Кіндрат, головний редактор Платформи професійного розвитку EdManagement.